چاپ        ارسال به دوست

رئیس جدید سازمان حج و زیارت منصوب شد

وزیر ارشاد طی حکمی سیدعباس حسینی را به عنوان رئیس جدید سازمان حج و زیارت منصوب کرد.

حسینی از مدیران پرسابقه سازمان حج و زیارت با بیش از ۲۵ سال سابقه مدیریت و امور اجرایی در مسئولیت‌های مختلف سازمان حج و زیارت است.

مدیر حج و زیارت استان تهران، مدیر حج و زیارت استان چهارمحال و بختیاری، مدیرکل برنامه‌ریزی تدارک و امور رفاهی سازمان حج و زیارت، مدیرکل اسکان و تغذیه، مسئول ستاد مناطق در مکه و مدینه، ریاست و عضویت کمیسیون‌های مختلف حج و عمره و عتبات از جمله سوابق رئیس جدید سازمان حج و زیارت است.

در حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به سید عباس حسینی و مأموریت‌های دوره جدید سازمان حج و زیارت آمده است:
نظر به سوابق و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی در سازمان حج و زیارت، به موجب این حکم به عنوان «معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت» منصوب می‌شوید.

در حکم آقای سید عباس حسینی آمده است
امید است با استعانت از درگاه خداوند متعال، ضمن تعامل و همکاری با نمایندۀ محترم، ولی فقیه در امور حج و زیارت و بهره‌گیری از ظرفیت سرمایه انسانی خدوم و کارآمد در جهت تقویت خدمات خالصانه به حجاج، متعمرین و زائران عتبات مقدسه و گسترش معرفت زیارت، قرین توفیق و یاری پروردگار متعال باشید.

با امعان نظر به اهداف و شرح وظایف سازمان حج و زیارت، ضروری است موارد ذیل به عنوان مأموریت و رویکرد‌های اصلی مورد توجه قرار گیرد:
پیگیری مطالبات و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با کارگزاران حج و زیارت به ویژه منویات و توصیه‌های مدنظر معظم‌له در پیام‌های سالانۀ حج.

️ توجه ویژه به ظرفیت جهانی زیارت اربعین و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در خصوص مسائل اجرایی اربعین حسینی (ع) و تبدیل ایران به مهم‌ترین مسیر نهضت جهانی اربعین برای زائران و مسلمانان کشور‌های منطقه.

️اهتمام لازم برای حفظ جایگاه و شأن حجاج و زائران ایرانی با حفظ عزت و کرامت ایشان.

️چابک کردن ساختار نیروی انسانی سازمان و استفاده مضاعف از سرمایۀ انسانی متخصص، متعهد و جوان در کنار مدیران خبره.

️تقویت حوزۀ کارگزاری و حرکت سازمان به سوی نهاد هوشمند و ناظر عالی در زمینه حج و زیارت.

️برنامه‌ریزی برای زیارت‌های ارزان، آسان و تنظیم بهای تمام‌شده زیارت حج و عتبات مقدسه.

️سیاست‌گذاری جامع در امور حج و زیارت و هماهنگی با نهاد‌ها و دستگاه‌های مسئول با استفاده از ظرفیت دبیرخانه شورای عالی حج و زیارت.️صدور مجوز و نظارت بر دفاتر خدمات زیارتی و کاروان‌های حج و زیارت بر اساس دستورالعمل‌های قانونی

️ ارتقای سطح آگاهی زائران و کارگزاران حج و زیارت با تکیه بر آموزش پیش از اعزام در جهت بالا بردن معرفت دینی و شناخت ضوابط قانونی و فرهنگی کشور‌های میزبان.

️توجه ویژه به بحث سلامت حجاج و زائران هنگام اعزام، اسکان در کشور مقصد و بازگشت به میهن اسلامی با هماهنگی دستگاه‌های مسئول در امر بهداشت و درمان.


٠٨:٥٥ - سه شنبه ٢ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ١١٦    /    تعداد نمایش : ٦٠٦