قیمت بلیط هواپیما برای کودک زیر 12 سال چقدر است؟
در کلیه پرواز های داخلی و خارجی هزینه بلیط برای کودکان 0-2 سال فقط هزینه بیمه مسافرتی گرفته می شود و برای کودکان 2-12 سال برابر با 75 درصد از قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسال بعلاوه عوارض خواهد بود.


سن مسافر خردسال چگونه محاسبه می شود؟
سن مسافر براساس تاریخ برگشت بلیط هواپیما محاسبه می شود. به این نحو که برای خردسال معادل 11 سال بعلاوه 364 روز تا تاریخ برگشت و برای نوزاد معادل 1 سال بعلاوه 364 روز تا تاریخ برگشت ملاک تعیین قیمت بلیط خواهد بود.

امکان کنسل کردن و استرداد وجه پس از خرید بلیط هواپیما وجود دارد؟
قوانین استرداد وابسته به نوع پرواز که داخلی و یا خارجی باشد متفاوت است. اما در پرواز های داخلی و بسته به ایرلانی که از آن بلیط را تهیه کرده اید مبلغی بین 20 تا 80 درصد از قیمت بلیط هواپیما به عنوان جریمه استرداد کسر می گردد. این مبلغ در پرواز های خارجی نیز وابسته به ایرلاین است و نمیتوان عدد دقیقی برای آن اعلام نمود. همچنین در اغلب موارد، هر چه زمان استرداد به زمان پرواز نزدیک تر باشد، درصد کمتری از قیمت بلیط هواپیما عودت داده می شود.

امکان تغییر اسم مسافر بعد از خرید بلیط هواپیما وجود دارد؟
این امر تحت هیچ شرایطی ممکن نیست؛ در صورت بروز چنین مشکلی مبلغی تحت عنوان جریمه برابر با قوانین استرداد از بلیط شما کسر می شود و باقی هزینه پرداخت می گردد. پس از این مرحله باید برای خرید بلیط به نام مسافر جدید اقدام نمائید.

فرق خرید بلیط سیستمی و چارتری چیست؟
بلیط هواپیما چارتری یا لحظه آخری معمولا قیمت کمتری نسبت به بلیط های سیستمی دارند اما امکان استرداد وجه ندارند و نرخ کودک و بزرگسال آن ثابت است. اما نرخ بلیط های سیستمی ثابت و قابل استرداد است و برای کودکان قیمت پایین تری دارد. 

آیا برای پروازهای خارجی و داخلی نیاز به ارایه تست کرونا است؟
شما برای سوار شدن به پروازهای خارجی نیاز به ارائه تست منفی پی سی آر دارید. اعتبار این تست طبق قوانین ایرلاین معمولا بین 48 تا 72 ساعت قبل از پرواز است. برای پروازهای داخلی شما نیازی به ازائه تست پی سی آر ندارید، اما اگر تست کرونای شما تا 14 روز قبل از پروازتان مثبت شده باشد، اجازه ورود به هواپیما را نخواهید داشت.

اگر تور را زودتر خریداری کنیم و بعد پشیمان بشویم چه اتفاقی می افتد؟
طبق قانون ایرلاین ها مقداری از هزینه پرواز کسر شده و برای هتل ها با توجه به زمان کنسل کردن و مدت زمان اقامت مسافر در هتل جریمه وارد می شود.

هزینه های مربوط به کودکان در تور ها چگونه است؟
بلیط کودکان تا 3 سال نصف قیمت حساب شده و هتل ها برای کودکان تا 3 سال هزینه ای دریافت نمی کنند.

آیا برای افراد کم توان و معلول که با ویلچر جابجا می شوند بلیط جدا باید تهیه کرد؟
برای افراد کم توان و معلولی که با ویلچر قصد مسافرت دارند باید در موقع تهیه بلیط به آژانس های مسافرتی اطلاع دهید تا خدمات بیشتری به این گونه افراد تعلق گیرد.

آیا به همراه داشتن بلیط چاپ شده در فرودگاه ضروری است؟
ارائه بلیط چاپ شده برای پروازهای داخلی الزامی نیست و صرفا ارائه کار ملی کافیست. اما جهت احتیاط عکس بلیط خود را همراه داشته باشید.

آیا در پروازهای داخلی میتوان نام مسافر را بعد از خرید بلیط تغییر داد؟ 
خیر ، پس از صدور بلیط امکان تغییر مشخصات و واگذاری به غیر وجود ندارد.بلیط صادرشده میبایست کنسل شود و بلیط جدید صادر شود.

تفاوت اتاق دو تخته دابل و توئین چیست؟ 
اتاق دو تخته دابل یک تخت دو نفره و اتاق دو تخته توئین دو تخت یک‌نفره دارد.

اصطلاحات فولبرد و هافبردبه چه معنا میباشند؟ 
با رزرو اتاق فولبرد می‌توانید از همه وعده‌های غذایی هتل استفاده کنید، اما رزرو هافبرد شامل یکی از وعده‌های غذایی به‌علاوه صبحانه است.