چاپ        ارسال به دوست

بررسی راهکارهای جدید برای افزایش سفرهای زیارتی به سوریه

نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

دراین جلسه حجت الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به آمار حضور زائران ایرانی در سوریه در سه مقطع فروکش کردن درگیری ها  و قبل و بعد ازشیوع ویروس کرونا ، اظهار داشت: در شرایط کنونی زائران تحت نظارت سازمان حج و زیارت فقط از خراسان رضوی به دمشق اعزام می شوند.

وی به افزایش حضور زائران از عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس در سوریه اشاره کرد و مشکل اساسی دراعزام زائران از تهران و دیگر استان ها را پرواز دانست و ابراز امیدواری کرد که مشکلات این سفر زیارتی حل و زائران ایرانی بیشتری به زیارت حرم حضرت زینب کبری و بارگاه حضرت رقیه (سلام الله علیهما) مشرف شوند.

در این جلسه ،آقای سید صادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت نیز پیگیری های صورت گرفته برای اختصاص یک خط اعتباری با نرخ مصوب برای تامین ارز دوره های سه ماهه عتبات عالیات را مثبت ارزیابی کرد و گفـت: تامین این مبلغ توسط بانک مرکزی در کاهش هزینه سفرها به اعتاب مقدسه تاثیر خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی معاون عتبات سازمان حج و زیارت نیز از پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات کاروان های اعزامی به عتبات در حوزه های بهداشت و درمان، اسکان، حمل و نقل، تغذیه و انجام زیارت در نجف،  کاظمین و سامرا گزارش داد و تاکید کرد: تلاش شده است که حقوق زائران توسط شرکت های زیارتی رعایت شود.

بر پایه این گزارش، در ادامه این جلسه آقای دکترحسین اکبری کارشناس ارشد مسائل منطقه، زیارت را یک فرصت و امتیاز درارتباطات سیاسی، اقتصادی و معنوی دو کشور دانست و لزوم استفاده از ظرفیت های موجود برای افزایش سفر زائران ایرانی به دمشق را یادآور شد.


١١:٤٩ - سه شنبه ١١ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ١١٥    /    تعداد نمایش : ١٢٤٣