چاپ        ارسال به دوست

امضاء تفاهم نامه ارایه خدمات مسافرتی و گردشگری به جامعه فرهنگیان شاغل و بازنشسته استان فارس

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، در این تفاهم نامه که به امضاء سید ریاض الدین طباطبایی و علی عسکر نجفی در نشست تخصصی معاونین پشتیبانی، مسئولان بودجه، امور مالی، تعاون و حقوقی ادارات و مناطق آموزش و پرورش فارس در مرکز ضمن خدمت فرهنگیان شیراز رسید، ارایه خدماتی همچون تهیه بلیط هواپیما و قطار برای مسافرت‌های فرهنگیان، برگزاری تورهای زیارتی و تفریحی و آموزشی ، برگزاری اردوهای دانش‌آموزی و همچنین سفر عتبات عالیات و سوریه پیش‌بینی‌شده است.

مدیر عامل شرکت خدمات مسافرتی هوایی، جهانگردی و زیارتی زاگرس وابسته به موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان کشور در مراسم امضاء این تفاهم نامه گفت: فارس اولین استانی است که این تفاهم نامه خدماتی ویژه فرهنگیان و دانش آموزان را به منظور تسهیل در سفرهای زیارتی و سیاحتی با استفاده از تسهیلات بانکی را با این شرکت امضاء کرده است.

وی در تشریح تاریخچه تاسیس صندوق ذخیره فرهنگیان  و اهداف راه اندازی این صندوق گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان کشور در سال 1374 در اجرای تبصره 63 قانون برنامه دوم توسعه با هدف ارتقاء معیشتی و رفاه فرهنگیان در زمان بازنشستگی و حین خدمت تاسیس شد.

طباطبایی افزود: درحال حاضر موسسه دارای 4 هولدینگ بنام های پترو فرهنگ در حوزه انرژی، ساختمان معلم در حوزه املاک و مستقلات، شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان در حوزه مالی و بیمه ای شرکت تدبیرگران اطلس که اخیرا تشکیل شده در حوزه خدماتی و رفاهی می باشد، وی افزود هولدینگ مذکور با هدف ارایه خدمات به صورت هدفمند و سیستماتیک با استفاده از نظرات نمایندگان استانی صندوق به فرهنگیان معزز کشور تاسیس شده است که شرکت زاگرس نیز یکی از زیر مجموعه های این هولدینگ می باشد.

طباطبایی افزود: به جرات می توان گفت، مطمئن‌ترین جا برای سرمایه‌گذاری‌ فرهنگیان کشور عضویت درموسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است.

مدیرعامل شرکت خدمات مسافرتی زاگرس گفت: کارمندان آموزش ‌و پرورش با عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان می‌توانند به میزان 5 درصد سهم واریزی خود در صندوق ذخیره فرهنگیان به همین میزان از سهم دولت نیز بهره‌مند شوند .

مدیرعامل شرکت خدمات مسافرتی وجهانگردی زاگرس وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان کشور افزود:  شرکت خدمات مسافرتی زاگرس از زیرمجموعه‌های  این هلدینگ خدماتی است که 100 درصد سهام این شرکت متعلق به فرهنگیان عزیز است .

وی افزود: این شرکت تفاهم‌نامه‌ای را با بانک قرض‌الحسنه رسالت منعقد کرده  که بر اساس آن به هر فرهنگی و اعضا خانواده آن‌ها برای سفرهای زیارتی عتبات عالیات، سوریه و مشهد مقدس از یک تا 9 میلیون تومان وام بدون بهره تعلق می گیرد .

مدیرعامل شرکت خدمات مسافرتی زاگرس ادامه داد :  سایر سفرهای داخلی و خارجی  نیز به‌صورت 30 درصد نقد و 70 درصد اقساط 6  تا 10 ماهه ارائه می‌شود .

طباطبایی با اشاره به مشکل  عدم شناخت و آگاهی کافی فرهنگیان از صندوق ذخیره و خدمات و تسهیلات شرکت‌های تابع صندوق گفت: از همه فرهنگیان عزیز تقاضا داریم به سایت صندوق ذخیره به آدرس www.tifco.co و همچنین سایت سایر شرکت های تابعه صندوق بازدید بعمل آورند تا در جریان خدمات این شرکت ها قرار بگیرند.

در انتها نیز جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد که به سوالات فرهنگیان با صبر و حوصله پاسخ داده شد که مورد توجه این عزیزان قرار گرفت.


٠٩:٥٤ - چهارشنبه ١١ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٩