چاپ        ارسال به دوست

معاون فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی خبر داد:

آغاز اعزام دانش‌آموزان و فرهنگیان به عتبات عالیات از ابتدای تابستان

تهران (پانا) - معاون فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی از اعزام دانش‌آموزان و فرهنگیان به عتبات عالیات از ابتدای تابستان امسال خبر داد.

اردشیر دهقانی، معاون فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی در گفت‌وگو با پانا درباره پروژه اعزام دانش‌آموزان و فرهنگیان به عتبات عالیات گفت: «سازمان دانش‌آموزی پروژه اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات را از سال 93 آغاز کرد و تا تابستان سال ۹۶ بیش از 17 هزار مربی و دانش‌آموز و فرهنگی عازم کربلای معلی شدند. متاسفانه از سال ۹۶ به خاطر نوسانات بازار ارز نتوانستیم این پروژه را ادامه دهیم و اعزام دانش‌آموزان و فرهنگیان به عتبات عالیات حدود یک سال متوقف شد.»

او ادامه داد: «تابستان امسال این پروژه با همکاری و مشارکت شرکت زاگرس که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان است٬ ادامه خواهد یافت و از تیر امسال این اعزام‌ها از سر گرفته خواهد شد.»

دهقانی گفت: «اعزام دانش‌آموزان و فرهنگیان به صورت هوایی و زمینی خواهد بود اما بیشتر تمرکزمان اعزام به صورت زمینی است. برای زائران فرهنگی عازم عتبات تا سقف 9 میلیون تومان در نظر گرفتیم که در قالب وام‌های بدون بهره به آن‌ها ارائه خواهد شد.این وام توسط بانک رسالت و از طریق معرفی شرکت زاگرس و بدون بهره به فرهنگیان عزیز واگذار می‌شود. بارپرداخت این وام نیز ۱۸ماهه خواهد بود.»

معاون فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی درباره مجوزهای قانونی اعزام فرهنگیان به عتبات عالیات گفت: «در بحث اعزام دانش‌آموزان و فرهنگیان راه‌های قانونی طی شده است و مصوبه هیأت امنا و شورای برنامه‌ریزی که دو تا از ارکان اصلی سازمان دانش‌آموزی هستند، صادر شده است. همانطور که گفتم اعزام‌ها از طریق شرکت زاگرس و تحت نظارت سازمان حج و زیارت خواهد بود.

دهقانی در پایان گفت: «فراخوان و دستورالعمل اعزام نیز از اواخر اردیبهشت و به سازمان‌های دانش‌آموزی استان‌های کشور ارسال خواهد شد.»

 


١٦:٢٨ - سه شنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٢٠    /    تعداد نمایش : ٢٨١