چاپ        ارسال به دوست

شرط سفر به عتبات در ایام اربعین به عتبات عالیات

اعزام هفته ای ۷ هزار نفر در محرم

حجت الاسلام صحبت الله رحمانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه متقاضیانی که قصد سفر به عتبات در ایام اربعین را دارند باید حتماً در سامانه سماح Samah.haj.ir ثبت نام کنند گفت: در حال حاضر در هفته ۷ هزار نفر از مرزهای زمینی و هوایی به عتبات عالیات اعزام می‌شوند و با توجه به ایام محرم تعداد زائران بیشتر شده است.

وی در خصوص هزینه سفر عتبات از طریق مرزهای زمینی گفت: بسته‌های مختلفی برای سفر به عتبات در نظر گرفته شده که بر اساس خدماتی که به زائران ارائه می‌شود هزینه آن متفاوت است. در مجموع سفر زمینی از حداقل ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان آغاز و به حداکثر ۴ میلیون و ۵۰۰ تومان می‌رسد.

معاون عتبات سازمان حج و زیارت در مورد سفرهای هوایی نیز گفت: با توجه هزینه بالای هوایی در حال حاضر اکثر سفرها به عتبات از طریق مرزهای زمینی انجام می‌شود و حداقل هزینه ۱۰ میلیون تومان و حداکثر ۱۲ میلیون تومان است.

وی در خصوص پیش ثبت نام‌های به عتبات عالیات برای ایام اربعین گفت: پیش ثبت نام‌ها تا ۱۰ محرم انجام می‌شود و پس از آن ثبت نام قطعی اربعین شروع خواهد شد.

وی گفت: شرط خروج از مرز ثبت نام در سامانه سماح و بیمه است که ستاد مرکزی اربعین در وزارت کشور اعلام کرده است. به همین دلیل زائران نمی‌تواند بدون ثبت نام از مرز خارج شوند.


١٢:٣١ - دوشنبه ١٠ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٩٨    /    تعداد نمایش : ٧٨