چاپ        ارسال به دوست

پیش ثبت‌نام زیارت اربعین حسینی

 

علیرغم زمان بسیار کوتاه باقی مانده تا ایام اربعین حسینی (ع)، تا این لحظه هیچ مجوز رسمی از سوی دولت عراق برای شرکت مشتاقان ایرانی در مراسم اربعین حسینی صادر نگردیده و دستورالعملی نیز برای صدور روادید ابلاغ نشده است. لذا با لحاظ فرصت اندک باقی مانده، کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین در نظر دارد به منظور آمادگی های لازم، به صورت غیر حضوری موقتا مبادرت به پیش ثبت نام از متقاضیان زیارت اربعین حسینی (ع) با شرایط زیر نماید:


نداشتن بیماری زمینه ای و تزریق هر دو دوز واکسن کرونا. (استعلام های لازم برای اخذ تایید تزریق هر دو دوز واکسن کرونا از وزارت بهداشت به صورت سیستمی انجام خواهد شد.)


تأیید اطلاعات هویتی افراد با استعلام از سازمان ثبت احوال (مشخصات افراد در سامانه نمایش داده می‌شود لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات مشاهده گردید می بایست از طریق اداره ثبت احوال محل سکونت نسبت به اصلاح آن اقدام گردد.)


دقت در ثبت شماره صحیح گذرنامه و تاریخ انقضای آن، عدم توجه به آن موجب عدم صدور روادید می‌گردد لذا در ثبت شماره گذرنامه نهایت دقت به عمل آید. (گذرنامه می بایست حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد.)


چنانچه تعداد افردی که پیش ثبت نام کرده باشند بیش از ظرفیت تعیین شده توسط کشور عراق باشد، در اینصورت متناسب با ظرفیت اختصاص یافته نسبت به انتخاب افراد تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهد شد. (با این وصف تأکید می نمایند افرادی که قصد دارند با همدیگر اعزام شوند حتماً نسبت به ثبت نام گروهی و در قالب یک گروه اقدام نمایند.)


تأکید می نماید پیش ثبت نام به صورت موقت بوده و قطعی نیست و ثبت نام قطعی زایرین منوط به مجوز و شرایط اعلامی دولت عراق خواهد بود.


پس از اعلام مجوز ثبت نام قطعی به افراد منتخب، متقاضیان می بایست مجدداً نسبت به تکمیل فرایند ثبت نام و پرداخت هزینه های مربوطه و ثبت نام قطعی اقدام نمایند.


باتوجه به بسته بودن مرزهای زمینی تشرف به عتبات عالیات جهت شرکت در مراسم اربعین صرفاً از طریق هوایی خواهد بود و داشتن گواهی نتیجه منفی آزمایش PCR برای مسافرت مورد نیاز می باشد.


به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پیش ثبت نام صرفاً به صورت غیر حضوری خواهد بود.


١٢:٥١ - دوشنبه ٢٢ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٦٠    /    تعداد نمایش : ١١٥